Szukaj
Komentarze
  Chmura tagów
  Bez zaświadczeń
   Z uwagi na niskie zarobki i wysokie koszty życia, niektóre rodziny ratują się – zwłaszcza w okresach przedświątecznych – pożyczkami w placówkach, które nie prowadzą działalności bankowej. Reklamy takich firm znajdujemy kilka razy w tygodniu, w skrzynkach pocztowych, na słupach ogłoszeniowych i przystankach. Niestety odsetki, od nawet małych kwot, jakie zostaną nam przypisane są kilkadziesiąt razy wyższe niż w bankach. Osoby, które decydują się na takie kredyty i pożyczki tłumacza jednak, że nie maja innego wyjścia. Dla nich liczą się pilne potrzeby tu i teraz. I często nie myślą w ogóle, o konsekwencjach takich decyzji. Mówią, ze nie maja wyjścia, co oznacza często, że w bankach spotykają się z odmowa udzielenia pożyczki – ze względu na brak zdolności kredytowej. Firmy reklamujące swoje usługi, jako pożyczki na telefon, udzielają kredytów bez zaświadczeń o zarobkach, do podpisania umowy wystarczy zwykle tylko dowód tożsamości. Jednak potencjalni klienci zapominają, ze sa to firmy, które czerpią bardzo wysokie zyski z udzielanych pożyczek. I tak naprawdę żerują na sytuacjach podbramkowych swoich klientów, którym wydaje się, że kilkudziesięciozłotowe raty, płacone co tydzień to nie jest jeszcze tragedia. Jeśli jednak popatrzymy na to w skali miesiąca, jest to już kilkaset złotych, co dla większości rodzin, jest mimo wszystko dużym obciążeniem budżetu. Zdarzają się tez sytuacje, że w przypadku opóźnień w płatnościach firmy te stosują niedozwolone praktyki windykacyjne. Nie wszystkie oczywiście, ale nadal jednak, obserwuje się takie przypadki. Biorąc kredyt w firmie, która nie jest bankiem, a stosuje wysokie oprocentowanie, możemy bardzo łatwo wpaść w spirale zadłużenia, przez co znajdziemy się w jeszcze gorszej sytuacji, niż na początku. Kiedy więc, wydaje nam się, że ostatnia deska ratunku, spłaty dotychczasowych zobowiązań, jest kredyt bez zaświadczeń, warto na chwilę ochłonąć i przeanalizować sytuacje. Większość banków, w których jesteśmy zadłużeni, podpisuje ugody.

  Miesiąc: Maj, 2013

  Kiedy inwestować w lokaty?

  środa, Maj 22nd, 2013

  9Fundusze inwestycyjne i lokaty to jedne z najpewniejszych środków finansowych przynoszących zyski. Zwłaszcza gdy są wysoko oprocentowane i zakładane na krótki termin stanowią bardzo poważne i zyskowne źródło dodatkowych dochodów. Jednak inwestowanie w lokaty wiąże się z koniecznością bliższego poznania rynku inwestycyjnego. W przeciwnym razie traci się szansę na wybór najlepszych lokat i uzyskanie jak najszybszych i największych zysków.
  Najlepszym okresem na inwestowanie w bankowe lokaty jest chwila, gdy rynek finansowy jest stabilny i przynajmniej przez kilka następnych tygodni nic mu nie grozi – ani krach na giełdzie, ani upadek ważnego banku krajowego. Inwestowaniem w lokatach warto również się zainteresować, jeśli nie ma się innego pomysłu na lokację swoich pieniędzy, a trzymanie ich pod poduszką lub na koncie bankowym nie przynosi żadnych zysków. Ulokowanie ich na oprocentowanej lokacie daje zaś dużą pewność, że za kilka lat lub miesięcy nasze finanse powiększą się o dodatkowe odsetki.

  Banki w Polsce warte zaufania

  wtorek, Maj 14th, 2013

  21Przeminęły czasy, gdy zakładając rachunek oszczędnościowy w banku miało się pewność, że jest to bank polski, a zdeponowane pieniądze objęte są zabezpieczeniem gwarancyjnym. Dzisiaj nie tylko takiego zabezpieczenia już nie ma, ale również typowo polskie banki przestały nimi być. Współcześnie tylko jeden! z kilkudziesięciu banków działających w Polsce nadal ma wyłącznie polski kapitał. Wszystkie inne instytucje bankowe w mniejszym lub większym stopniu należą do zagranicznych inwestorów oraz akcjonariuszy.
  Które więc banki w Polsce są warte zaufania klienta i w których warto otwierać różne instrumenty oraz produkty finansowe? Dzisiaj więcej uwagi przykładamy do tego, która oferta bankowa prezentuje się lepiej i korzystniej, a nie który bank jest bardziej stabilny i godny polecenia. Na pewno warto wziąć pod uwagę banki z kapitałem hiszpańskim oraz niemieckim, które na finansowym rynku radzą sobie najlepiej. Można również zaufać bankom szwajcarskim i nordyckim, które mają w Polsce swoje filie oraz siedziby.

  Rozwój krajowej gospodarki

  piątek, Maj 10th, 2013

  8Nikogo chyba nie trzeba przekonywać o tym, że wraz z rozwojem regionalnej gospodarki rozwija się również gospodarka lokalna, co znów ma przeniesienie na gospodarkę krajową i w końcu międzynarodową. Nikogo nie trzeba też przekonywać, że tylko jeden doskonale rozwijający się rejon gospodarczy nie będzie miał zbyt wielkiego wpływu na gospodarkę całego świata – ale kilkaset lub kilka tysięcy takich regionów już jak najbardziej.
  Nic więc dziwnego, że kraje skupione w wielu organizacjach gospodarczych i ekonomicznych kładą bardzo duży nacisk na rozwój swoich rodzimych gospodarek, ponieważ widzą w tym poważną szansę dla międzynarodowego przemysłu, handlu i innych dziedzin życia, bez których ekonomia zwyczajnie nie mogłaby istnieć. Z drugiej strony z kolei równie wiele państw zwyczajnie ignoruje zapędy rozwojowe rodzimych gospodarek, co ma drastyczne skutki dla całego regionu. Recesja i kryzysy gospodarcze w takich krajach są na porządku dziennym i nierzadko tylko finansowa pomoc z zewnątrz jest w stanie nieco naprawić krytyczną sytuację, doprowadzając ją do względnej normy.

  Sposoby na zarobkowy biznes

  sobota, Maj 4th, 2013

  7własny biznesLudzie od zawsze szukali prostego i jednocześnie skutecznego sposoby na to, aby się szybko wzbogacić. A jeśli przy tym nie musieliby wkładać w to zbyt dużo pracy, to plan zdobycia pieniędzy byłby wręcz planem doskonałym. Kiedy więc w Polsce pojawiła się możliwość założenia i prowadzenia własnej firmy, wiele osób od razu skusiła taka opcja, ponieważ widzieli w niej doskonały sposób na zarobkowy biznes.
  Dzisiaj jednak bycie przedsiębiorcą wcale nie jest już takim intratnym i zyskownym zajęciem, kiedy co roku rząd nakłada na właścicieli firm albo coraz większe podatki, albo kolejne opłaty i składki, których wartość niekiedy przekracza miesięczne zyski. Na szczęście mimo tego wiele osób decyduje się na założenie własnej działalności i spróbowanie swoich sił właśnie w takiej formie zarobkowego biznesu. Największym zainteresowaniem wśród młodych osób cieszą się zaś firmy nastawione na biznes internetowy oraz technologiczny. Rzadziej powstają sklepy, firmy budowlane czy remontowe, nie mówiąc o zakładach samochodowych czy hurtowniach.