Szukaj
Komentarze
  Chmura tagów
  Bez zaświadczeń
   Z uwagi na niskie zarobki i wysokie koszty życia, niektóre rodziny ratują się – zwłaszcza w okresach przedświątecznych – pożyczkami w placówkach, które nie prowadzą działalności bankowej. Reklamy takich firm znajdujemy kilka razy w tygodniu, w skrzynkach pocztowych, na słupach ogłoszeniowych i przystankach. Niestety odsetki, od nawet małych kwot, jakie zostaną nam przypisane są kilkadziesiąt razy wyższe niż w bankach. Osoby, które decydują się na takie kredyty i pożyczki tłumacza jednak, że nie maja innego wyjścia. Dla nich liczą się pilne potrzeby tu i teraz. I często nie myślą w ogóle, o konsekwencjach takich decyzji. Mówią, ze nie maja wyjścia, co oznacza często, że w bankach spotykają się z odmowa udzielenia pożyczki – ze względu na brak zdolności kredytowej. Firmy reklamujące swoje usługi, jako pożyczki na telefon, udzielają kredytów bez zaświadczeń o zarobkach, do podpisania umowy wystarczy zwykle tylko dowód tożsamości. Jednak potencjalni klienci zapominają, ze sa to firmy, które czerpią bardzo wysokie zyski z udzielanych pożyczek. I tak naprawdę żerują na sytuacjach podbramkowych swoich klientów, którym wydaje się, że kilkudziesięciozłotowe raty, płacone co tydzień to nie jest jeszcze tragedia. Jeśli jednak popatrzymy na to w skali miesiąca, jest to już kilkaset złotych, co dla większości rodzin, jest mimo wszystko dużym obciążeniem budżetu. Zdarzają się tez sytuacje, że w przypadku opóźnień w płatnościach firmy te stosują niedozwolone praktyki windykacyjne. Nie wszystkie oczywiście, ale nadal jednak, obserwuje się takie przypadki. Biorąc kredyt w firmie, która nie jest bankiem, a stosuje wysokie oprocentowanie, możemy bardzo łatwo wpaść w spirale zadłużenia, przez co znajdziemy się w jeszcze gorszej sytuacji, niż na początku. Kiedy więc, wydaje nam się, że ostatnia deska ratunku, spłaty dotychczasowych zobowiązań, jest kredyt bez zaświadczeń, warto na chwilę ochłonąć i przeanalizować sytuacje. Większość banków, w których jesteśmy zadłużeni, podpisuje ugody.

  Miesiąc: Listopad, 2014

  Odpowiednie podejście do klienta

  czwartek, Listopad 27th, 2014

  office-work-7-864508-mWiele osób dokonujących zakupu sprzętu elektronicznego przez internet obawia się braku pomocy i możliwości skorzystania z doradztwa doświadczonych sprzedawców. Tymczasem każdy sklep internetowy zapewnia możliwość zadawania pytań oraz oferuje doradztwo w zakresie oferowanego asortymentu za pośrednictwem najpopularniejszych kanałów komunikacji cyfrowej. Nie można zapominać, że tak jak w tradycyjnych sklepach, tak też w tych działających w sieci, pracują ludzie mający spory zasób wiedzy związanej z reprezentowaną dziedziną. Często to właśnie pasjonaci decydują się otworzyć sklep internetowy.

   

  Ten rodzaj działalności daje im nadzwyczajne możliwości połączenia pasji z pracą zarobkową. Dla konsumentów natomiast jest to gwarancja doskonałej jakości obsługi oraz profesjonalnego doradztwa. W sklepach tradycyjnych nie zawsze możemy liczyć na taką obsługę, ponieważ zatrudniani w nich pracownicy bardziej koncentrują się na samej sprzedaży. To kolejna zaleta, jaką posiada dobry sklep internetowy, i która powinna być dostrzegana przez klientów, zwłaszcza gdy dokonują zakupów specjalistycznego sprzętu.