Szukaj
Komentarze
  Chmura tagów
  Bez zaświadczeń
   Z uwagi na niskie zarobki i wysokie koszty życia, niektóre rodziny ratują się – zwłaszcza w okresach przedświątecznych – pożyczkami w placówkach, które nie prowadzą działalności bankowej. Reklamy takich firm znajdujemy kilka razy w tygodniu, w skrzynkach pocztowych, na słupach ogłoszeniowych i przystankach. Niestety odsetki, od nawet małych kwot, jakie zostaną nam przypisane są kilkadziesiąt razy wyższe niż w bankach. Osoby, które decydują się na takie kredyty i pożyczki tłumacza jednak, że nie maja innego wyjścia. Dla nich liczą się pilne potrzeby tu i teraz. I często nie myślą w ogóle, o konsekwencjach takich decyzji. Mówią, ze nie maja wyjścia, co oznacza często, że w bankach spotykają się z odmowa udzielenia pożyczki – ze względu na brak zdolności kredytowej. Firmy reklamujące swoje usługi, jako pożyczki na telefon, udzielają kredytów bez zaświadczeń o zarobkach, do podpisania umowy wystarczy zwykle tylko dowód tożsamości. Jednak potencjalni klienci zapominają, ze sa to firmy, które czerpią bardzo wysokie zyski z udzielanych pożyczek. I tak naprawdę żerują na sytuacjach podbramkowych swoich klientów, którym wydaje się, że kilkudziesięciozłotowe raty, płacone co tydzień to nie jest jeszcze tragedia. Jeśli jednak popatrzymy na to w skali miesiąca, jest to już kilkaset złotych, co dla większości rodzin, jest mimo wszystko dużym obciążeniem budżetu. Zdarzają się tez sytuacje, że w przypadku opóźnień w płatnościach firmy te stosują niedozwolone praktyki windykacyjne. Nie wszystkie oczywiście, ale nadal jednak, obserwuje się takie przypadki. Biorąc kredyt w firmie, która nie jest bankiem, a stosuje wysokie oprocentowanie, możemy bardzo łatwo wpaść w spirale zadłużenia, przez co znajdziemy się w jeszcze gorszej sytuacji, niż na początku. Kiedy więc, wydaje nam się, że ostatnia deska ratunku, spłaty dotychczasowych zobowiązań, jest kredyt bez zaświadczeń, warto na chwilę ochłonąć i przeanalizować sytuacje. Większość banków, w których jesteśmy zadłużeni, podpisuje ugody.

  Miesiąc: Styczeń, 2015

  Koszty prowadzenia działalności

  środa, Styczeń 7th, 2015

  business-graphics-1428656-mJak powszechnie wiadomo pieniądze to nie wszystko, ale brak pieniędzy na pewno dokuczył niejednemu z nas i ich brak dotkliwie odczuliśmy. Wynika to na pewno z wielu różnych powodów, najczęściej jednak zdarza się tak, gdy robiliśmy jakieś poważniejsze remonty lub kupiliśmy samochód droższy niż planowaliśmy i do tego wzięliśmy kredyt, czasem zdarza się tak również z powodu utraty pracy, czy problemów zdrowotnych lub innych nie planowanych sytuacji i związanych z tym wydatków.

   

  Nie jest łatwo z zarobionych pieniędzy po opłaceniu wszystkich rachunków związanych z utrzymaniem domu i rodziny odłożyć jakąś gotówkę czy spłacać ratę, dlatego często zdarza się, że ludzie popadają w problemy finansowe, z których nie jest łatwo wyjść na prostą. Wiele banków oferuje dzisiaj łączenie kilku kredytów w jeden, co ma kredytobiorcy umożliwić łatwiejsze spłacanie, gdyby takich ludzi, którzy mają jeden kredyt i biorą kolejny i kolejny aż do momentu, że nie maja już z czego spłacać nie było to taka oferta banku w ogóle by nie istniała. Widać już więc, że takich ludzi jest sporo a ich sytuacja na pewno nie jest godna pozazdroszczenia.

  Kredyt konsolidacyjny

  niedziela, Styczeń 4th, 2015

  Popadłeś w długi, a komornik czeka już pod Twoimi drzwiami? Otrzymujesz kolejne telefony z pogróżkami i już boisz się podnosić słuchawkę? W takim razie musisz poznać wyjątkową ofertę dla ludzi w taki beznadziejnej sytuacji, jak Twoja. Tym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny, który sprawi, że wszystkie Twoje niespłacone pożyczki przyjmą odtąd formę jednego zobowiązania. Tego typu kredyty możesz otrzymać w placówce bankowej, która spłaci wszelkie Twoje dotychczasowe zadłużenia.

   

  W większości przypadków konsolidacja kredytów zdecydowanie zmniejsza całkowity kosz oprocentowania i prowizji, a poza tym pozwala skutecznie uniknąć wizyt komornika. Inną korzyścią jest bez wątpienia również fakt, że teraz wszelkie niespłacone długi będziesz mógł bardzo łatwo poddać kontroli. Zdecydowanie prościej jest bez wątpienia spłacać jeden większy kredyt, aniżeli kilka mniejszych, których nie potrafimy już kontrolować. Kredyt konsolidacyjny to najlepsze rozwiązanie dla osób, które lubią wprowadzać niezbędny porządek we własne finanse.

  Języki obce a zatrudnienie

  czwartek, Styczeń 1st, 2015

  uk-usa-flag-1420609-mZnajomość języka obcego staje się coraz bardziej potrzebną umiejętnością. Coraz więcej firm współpracuje z zagranicznymi firmami, a co za tym idzie na ogół porozumiewają się w obcym języku. Dlatego też dla pracodawcy bardzo istotna stała się znajomość języków obcych u potencjalnych pracowników. Dlatego też wiele osób poszukujących pracy, i nie tylko, decyduje się na naukę języka obcego. Idealnym miejscem do tego jest oczywiście kurs językowy. Dobra szkoła językowa posiada doskonale rozwiniętą ofertę kursów językowych dla swoich uczniów.

   

  Najczęściej każdy oferowany język posiada różne poziomy zaawansowania, gdyż, wbrew pozorom, nie tylko osoby dopiero co zaczynające przygodę z językiem obcym decydują się na zapisanie się na kurs językowy. Kursy językowe są również przeznaczone dla osób chcących szlifować swoje obecne umiejętności aby podnieś swój ogólny poziom językowy. Wybierając odpowiednią szkołę językową warto przyjrzeć się dokładnie kursom jakie dana szkoła oferuje. Im więcej poziomów oraz im mniejsza dana grupa, tym bardziej indywidualne będzie podejście do pojedynczego kursanta. Wybór odpowiedniej szkoły językowej ma kluczowe znaczenie w prędkości procesu uczenia się języka obcego.