Szukaj
Komentarze
  Chmura tagów
  Bez zaświadczeń
   Z uwagi na niskie zarobki i wysokie koszty życia, niektóre rodziny ratują się – zwłaszcza w okresach przedświątecznych – pożyczkami w placówkach, które nie prowadzą działalności bankowej. Reklamy takich firm znajdujemy kilka razy w tygodniu, w skrzynkach pocztowych, na słupach ogłoszeniowych i przystankach. Niestety odsetki, od nawet małych kwot, jakie zostaną nam przypisane są kilkadziesiąt razy wyższe niż w bankach. Osoby, które decydują się na takie kredyty i pożyczki tłumacza jednak, że nie maja innego wyjścia. Dla nich liczą się pilne potrzeby tu i teraz. I często nie myślą w ogóle, o konsekwencjach takich decyzji. Mówią, ze nie maja wyjścia, co oznacza często, że w bankach spotykają się z odmowa udzielenia pożyczki – ze względu na brak zdolności kredytowej. Firmy reklamujące swoje usługi, jako pożyczki na telefon, udzielają kredytów bez zaświadczeń o zarobkach, do podpisania umowy wystarczy zwykle tylko dowód tożsamości. Jednak potencjalni klienci zapominają, ze sa to firmy, które czerpią bardzo wysokie zyski z udzielanych pożyczek. I tak naprawdę żerują na sytuacjach podbramkowych swoich klientów, którym wydaje się, że kilkudziesięciozłotowe raty, płacone co tydzień to nie jest jeszcze tragedia. Jeśli jednak popatrzymy na to w skali miesiąca, jest to już kilkaset złotych, co dla większości rodzin, jest mimo wszystko dużym obciążeniem budżetu. Zdarzają się tez sytuacje, że w przypadku opóźnień w płatnościach firmy te stosują niedozwolone praktyki windykacyjne. Nie wszystkie oczywiście, ale nadal jednak, obserwuje się takie przypadki. Biorąc kredyt w firmie, która nie jest bankiem, a stosuje wysokie oprocentowanie, możemy bardzo łatwo wpaść w spirale zadłużenia, przez co znajdziemy się w jeszcze gorszej sytuacji, niż na początku. Kiedy więc, wydaje nam się, że ostatnia deska ratunku, spłaty dotychczasowych zobowiązań, jest kredyt bez zaświadczeń, warto na chwilę ochłonąć i przeanalizować sytuacje. Większość banków, w których jesteśmy zadłużeni, podpisuje ugody.

  Miesiąc: Styczeń, 2016

  Pożyczki gotówkowe od ręki

  poniedziałek, Styczeń 25th, 2016

  15. Pożyczki gotówkowe od ręki

  Nawet dzisiaj mimo bardzo ogromnej konkurencji na rynku finansów osobistych – związanym też z udzielaniem różnego rodzaj kredytów i pożyczek – trzeba spełnić bardzo wiele wymogów i formalności, aby otrzymać pożyczkę gotówkową od banku. Dlatego też ogromna część ludzi od razu pomija ten krok i zwraca się do instytucji poza bankowych, gdzie otrzymają pożyczki gotówkowe od ręki i to bez żadnych większych formalności.
  Taki przywilej ma jednak swoje naturalne następstwa: przede wszystkim związane ze znacznie wyższym oprocentowaniem oraz prowizją płaconą dla pożyczkobiorcy. Nierzadko się więc okazuje, że przy pożyczce na sumę 1000 złotych dostaje się do spłaty sumę nawet dwa razy większą! W ten sposób parabanki zabezpieczają się przed licznymi oszustami, ale również szukają skutecznego sposobu na zarobek na swoich klientach. Dlatego właśnie tak ważne jest czytanie wszystkich umów, jakie podsuwa nam przedstawiciel danej firmy. Dzięki uważnej lekturze regulaminu można bowiem uniknąć bardzo poważnych problemów finansowych i licznych zobowiązań.

  Kredyty na zakup domów

  czwartek, Styczeń 14th, 2016

  14. Kredyty na zakup domów

  Wszystkie inwestycje budowlane oraz mieszkaniowe to konieczność zdobycia ogromnych sum pieniędzy na ich ukończenie. Sam zakup domu – gotowego, ale jeszcze niewykończonego – to nierzadko kwestia setek tysięcy złotych. Z tego właśnie powodu obecnie jedynie bardzo niewielki procent osób kupuje mieszkania za własne pieniądze pochodzące ze swoich oszczędności. Ogromna część ludzi woli iść jednak do banku i zaciągnąć kredyty, które potem będą spłacać przez kolejne kilkadziesiąt lat.
  Niestety współczesna kondycja finansowa polskiego społeczeństwa sprawia, że zakup albo budowa domu to inwestycja zbyt kosztowna, aby każdy mógł sobie na nią pozwolić bez pomocy banku. Stąd właśnie kredyty hipoteczne oraz mieszkaniowe okazują się jednym z najczęściej wybieranych produktów bankowych – głównie przez młodych ludzi, studentów lub rodziny z małymi dziećmi. Zaciągnięcie kredytu pozwala bowiem na otrzymanie pieniędzy, które przeznacza się albo na budowę domu od podstaw, albo na kupno wymarzonego mieszkania, a nie tego, które akurat ma niższą i korzystniejszą cenę.